czwartek, 7 maja 2015

Nowa szkoła- jak się odnaleźć

Więszoś z Was zapewne po wakacjach idzie do nowej szkoły-gimnazjum, szkoła średnia itp. Ja również zmieniam szkołe. Z tego powodu że już nie długo zmieniamy szkołe z małego znanego nam jak własną kieszeń miejsca przenosimy się do zupełnie nie znanego nam budynku,  mam taki krótki "poradnik "

    1.Dobry początek

W nowej szkole nikt was nie będzie znał -nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły. Dlatego musimy zrobić dobry początek. Odrabiajcie prace domowe, bierzcie udział w konkursach, bądźcie przygotowani do sprawdzianów, kartkówek, pytania itp. Dzięki tej pierwszej łatwej zasadzie nauczyciele będą mieli was za "mądre " osoby. Wytrzymajcie w tej zasadzie chociaż przez 1 rok (przecież to tylko 10 miesięcy)

   2. Organizacja

Żeby połapać się we wszystkim musimy wszystko dobrze zaplanować. Przez pierwszy dzień dokładnie słuchaj i notuj co mówią nauczyciele (będą to między innymi ważne informacje na temat lekcji,książek, zeszytów,sal i planu zajęć). Kupcie gruby zeszyt najlepiej z przegródkami np. PukaPad ;) notujcie wszystkie informacje-najważniejsze informacje piszcie na kolorowo, zakreślajcie zakreślaczem. Na ścianie przyklejcie plan lekcji-kolorowymi zakładkami zaklejajcie dzień w który jest kartkówka lub sprawdzian  i kolorowe karteczki na których będą informacje-wypracowania , prace domowe, sprawdziany, zastępstwa itp.

    3. Wizerunek

Musicie pamiętać by nie podpaść na pierwszej lekcji. Będziecie wtedy do końca szkoły na spalonej pozycji. Odnoście się z szacunkiem, uważajcie na lekcjach itp.
Ważne by nie dać się z prowokować !!!

      4. Znajomi

Ważne by w nowej klasie być z chociaż jedną przyjaciółką/przyjacielem. Dzięki temu szybciej oswoicie się z tą nową sytuacją.

     5. Wytrwałość

Nie możecie się odrazu poddawać :) Każda pomyłka/błąd powinien być dla was podporą . Tłumaczcie sobie że każdemu się zdarza.

Mam nadzieję że post się podobał i że wam pomogłam chociaż trochę. Chcecie taką szkolną serie w wakacje? (BACK TO SHOOL) A wy do której klasy idziecie po wakacjach.?

ZA WSZELKIE BŁĘDY PRZEPRASZAM, ALE PISZĘ Z TELEFONU

PAPA :*❤

1 komentarz:

  1. Po wakacjach szedłem do 5 klasy ! Napewno nie było łatwo chociaż że nie zmienialem szkoły !

    OdpowiedzUsuń